NOGOMETAŠICE SANE REMIZIRALE NA STARTU NOVE SEZONE

Ponedjeljak, 24 Augusta, 2020

U okviru prvog kola Prve lige FBiH u ženskom nogometu, NK „Sana 2014“ remizirala je u utakmici s FK „Sloboda“, a krajnji rezultat ovoga zanimljivog meča bio je 1:1. Gošće iz Tuzle su se predstavile u dobrom svjetlu, a za njih je ovo na neki način bila i istorijska utakmica, obzirom da je ekipa formirana kao ženska selekcija u okviru FK „Sloboda“, kao dio crveno crne porodice. U prvom poluvremenu Sanjanke su ipak uspjele da nametnu svoj tempo i igralo se mahom na polovini koja pripada gostujućim igračicama. Ovaj period igre nisu obilježile izražene šanse, ali se izdvajaju dva šuta Sanjanki iz daljine koji su se zaustavili na prečki gola gostujuće golmanice. Drugi dio utakmice počeo je nepovoljno za sanske igračice, jer je zbog grube igre crveni karton, na samom početku poluvremena, zaradila Anđela Cvjetojević, jedna od važnijih igračica. Gošće su to brzo kaznile, te pogotkom Fatime Bilalić došle u vođstvo. Iako s igračicom manje na terenu Sanjanke nisu klonule duhom i pokušavale su na sve načine ugroziti gol protivnika. To je uspjelo Samiri Goretić koja je postigla sjajan gol s dvadesetak metara pri čemu je lobovala gostujuću golmanicu. Nakon poravnanja domaće igračice, iako značajno oslabljene, pokušavale su doći do pobjede, dok se ekipa „Slobode“ orjentisala na čuvanje rezultata. Na kraju, može se konstatovati, zaslužena podjela bodova. Ova utakmica ostaće upamćena i po tome što je, odlukom nogometnih struktura odigrana bez prisustva publike na trbinama, ali i po debiju Meline Sarajlić, najmlađe igračice NK „Sana 2014“.