ODLIČNA PREDSTAVA MLADIH SANSKIH ODBOJKAŠICA

Četvrtak, 7 Decembra, 2023

Mlade igračice Ženskog odbojkšaškog kluba „Sana“ ostvarile su važne domaće pobjede protiv svojih vršnjakinja iz Cazina. U okviru 4. kola prvenstva Kantonalne  lige USK za odbojkašice, pionirke  Ženskog odbojkaškog kluba „Sana“  su u Gradskoj dvorani u Sanskom Mostu u odličnoj odbojkaškoj predstavi pobijedile svoje vršnjakinje iz Cazina   rezultatom 2:1. Veći dio prvog seta se vodila izjednačena borba, igralo se poen za poen, ali u završnici sanske odbojkašice prave veliki broj grešaka i prvi set gube rezultatom 20:25 . Ipak u drugom setu sasvim druga slika na terenu. Sanjankama sve polazi za rukom i borbenom i efikasnom igrom su u svim segmentima igre  nadigrale svoje protivnice i pobjeđuju rezultatom 25.20 .U  trećem odlučujućem setu  ponovo odlična igra domaćih igračica i na kraju zasluženo slave rezultatom 15:7.Ovo je igračicama „Sane“ druga prvenstvena pobjeda, a slavile su još na gostovanju u Velikoj Kladuši, a imaju i dva poraza protiv ekipa Bosanke Krupe iBihaća. Trener Idriz Aganbegović nije krio zadovoljstvo dobrom predstavom svojih mladih igračica . Kako kaže,  iz utakmice u utakmicu igraju sve bolje, sa manje grešaka i puno vise kretanja i odličnih smečeva. On je svojim igračicama čestitao jer su vrijedno trenirale i zaslužile su ovaj uspjeh , a gostujućoj ekipe na borbenoj  i dopadljivoj igri.  Trener Aganbegović ponovo ističe, iako kod igračica treba usaditi pobjednički duh ipak su rezultati u drugom planu jer je bitno upoznavanje sa vršnjakinjma iz drugih gradova,  putovanja i druženja. Također je bitno da  što više igraju utakmice kako bi dobilo iskustvo i ujendo stvorila generacija igračica koja će u narednim godinama dostojno širom BiH, a i šire predsavljati Sanski Most. Također, odličnu i uzbudljivu utakmicu su pod dirigentskom palicom trenerice Silvije Sekačić odigrale i kadetkinje  „Sane“  koje su protiv ekipe  Cazina slavile rezultatom  3:1,  po setovima  21:25 , 25:23 , 25:21, 25:21  Za sanske odbojkašice radi se o izuzetno vrijednoj pobjedi koja će im vratiti samopuzdanjue s obziroim da su u svom prvom ovosezonskom nastupu ipored dobre igre na gostovanju u Velikoj Kladuši doživjele poraz. Inače, ovo je bila prva utakmica kadetkonjia „Sane“ pred svojim publikom u novoj sezoni i bitno je naglasiti da su znatno napredovale u igri u odnosu na prošlo prvenstvo. Većina njih nastupa i za juniorsku selekciju. Trenerica Sekačić je za RTV Sanu rekla:  „Zadovoljna sam današnjom pobjedom. Kadetkinje su pokazale izuzetno dobru igru i bile su fokusirane na igre. Želim da čestitam gostima na veoma fer i korektnoj igri. Mi nastavljamo sa radom i sljedeće kolo dočekujemo ekipu Ključa koji su ove godine favoriti za osvajanje lige. Hvala publici na divnoj atmosferi“.  Mlade sanske odbojkašice nastavljaju sa redovnim treninzima, a nove prventvene okršaje imaju za deset dana će ugostiti svoje vršnjakinje iz Ključa. Utakmice će odigrati sve tri slekecije, pionirke, kadetkinje i juniorke.