POBJEDA NK „PODGRMEČ“ U KUP-U USK

Četvrtak, 28 Septembra, 2023

Nogometaši Podgrmeča pobjedom su počeli Kup USK za sezonu 2023/24. Sanski drugoligaš je jučer na svom terenu rezultatom 3:2 pobijedio momčad Mladosti iz Polja kod Cazina.  Oba kluba su utakmicu počela većinom sa mladim igračima. Podgrmeč skoro sa cijelim juniorskim timom, dok je Mladost uz nekoliko starijih prvotimaca imala veliki broj juniora, pa i kadeta. Malobrojna publika na Gradskom stadionu u Sanskom Mostu vidjela je dva različita poluvremena. Prvih dvadesetak minuta igralo se većinom na sredini terena sa dosta grešaka i bez većih šansi, a oba tima su imali nekoliko bezuspješnih pokušaja iz prekida ili kornera. Ipak, domaći igrači su postepeno preuzeli inicijativu, a dosta otvorenija igra se isplatila u 33. minuti kada Ammar Paunović dovodi Podgrmeč u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena Paunović je još jednom zatresao mrežu gostiju, ovaj put u 43. minuti iz opravdano dosuđenog penala. I u nastavku sanski nogometaši igraju napadački i sredinom drugog poluvremena na 3:0 je povisio Ahmed Porča. Nakon sigurnog vodstva kod domaćih igrača dolazi do opuštanja što gosti koriste i iz jedanaesteraca postižu dva gola. Pokušali su do kraja doći i do izjednačenja, ali je odbrana domaćina izdržala napade. Trener Mladosti, Jasmin Čataković, bio je zadovoljan nastupom svoje podmlađene ekipe koja je u Sanski Most doputovala da se nadigrava, ostavi dobar utisak i pokuša napraviti iznenađenje. On je čestitao svojim igračima na borbenosti i dobroj igri, a domaćinu na gostoprimstvu, te fer i korektnoj igri.  Trener Podgrmeča Amer Muhurdarević je i pored zaslužene pobjede bio nezadovoljan igrom svog tima, posebno nastupom nekoliko omladinaca. On ističe da će se ova kup utakmica brzo zaboraviti i nada se boljim igrama svojih pulena.  Muhurdarević naglašava da su ipak sve misli okrenute prema narednom protivniku u drugoligaškom prvenstvu, a to je veoma dobra momčad drugoplasiranog Kiseljaka. Kako kaže, svjestan je da se očekuje teška utakmica i s toga je pozvao vjerne navijače da sa tribina daju potrebnu podršku. Utakmica se igra u subotu sa početkom u 15:30. Dodajmo i da je jučer u Kup utakmici Rudar na stadionu u Kamengradu trebao ugostiti Krajinu iz Cazina, ali je utakmica odgođena na zahtjev gostiju. Novi termin je u četvrtak, 5. oktobra u 15:30 sati.