PODGRMEČ U DERBIJU SLAVIO PROTIV RUDARA

U proteklu subotu je na Gradskom stadionu odigran sanski i komšijski između Podgrmeča i Rudara koji je ujedno bio i derbi 7. kola Druge nogometne lige FBiH grupa zapad 2 s obzirom da se radilo o dvoboju klubova iz vrha tabele koji su do tada bili neporaženi u tekućem prvenstvu. Viđen je kvalitetan i uzbudljiv nogomet, timovi su odigrali fer i konkretnu utakmicu u kojoj su postignuta tri gola, a na kraju je pobijedio Podgrmeč rezultatom 2:1. Inače, ovo je prvi derbi Podgrmeča i Rudara u drugoligaškom prvenstvu, a utakmica je odigrana na Dan oslobođenja Sanskog Mosta i treba istaći odličan gest igrača, trenera i rukovodstva oba kluba koji su zajedno izašli na teren u majicama sa nazivima 5. i 7. korpusa, simbolizirajući oslobađanje grada 1995. godine. Također, prije početka utakmice učenjem fatihe i minutom šutnje odata je i počast svim pripadnicima Armije Republike BiH koji su svoje živote ugradili u temelje Bosne i Hercegovine. Prvo poluvrijeme nije donijelo većih uzbuđenja. Igralo se na sredini terena sa dosta grešaka u napadu sa obje strane. U nastavku je viđena sasvim druga slika na terenu. Podgrmeč ima blagu inicijativu, ali u 53. minuti Rudar prvi dolazi u vodstvo. Nakon odličnog centraršuta Besima Buirnića sa lijeve strane golman domaćina Hamzabegović pravi grešku koju koristi Muhamed Burnić i postiže lijep pogodak. Ipak, slavlje Rudara kratko traje, jer samo nakon dvije minute Podgrmeč dolazi do izjednačenja. U napadu koji nije obećavao lopta dolazi na lijevu stranu do Vahidina Avdića koji preciznim udarcem šalje loptu iza leđa nemoćnog Hodžića. Podgrmeč je i dalje napadao, imao je i nekoliko dobrih prilika, a do pobjede je došao u sudijskom vremenu. Nakon jednog prekida i centaršuta sa oko 40 metara u šesnaestercu Rudara dobro reaguje Haris Međedović koji odličnim udarcem glavom postiže gol za veliku pobjedu svog tima. Treba naglasiti da je utakmica opravdala epitet derbija, a odličan posao su odradile i sudije iz Sanskog Mosta: Armin Islamović, Samir Mehmedović i Almin Terzić. Treneri Rudara i Podgrmeča, Ferid Kuželj i Benjamin Ključanin su zadovoljni igrom svojih pulena, ističući da je velika šteta što publika nije mogla prisustvovati odličnoj nogometnoj predstavi. Nakon odigranih 7. kola završen je prvi krug trokružnog načina takmičenja, a sanske derbije ćemo moći gledati još dva puta, jednom u Husimovcima i opet na Gradskom stadionu. Podgrmeč je ostao neporažena ekipa i sa 16 osvojenih bodova je i dalje lider prvenstva, dok je Rudar sa 13 bodova ostao na odličnom drugom mjestu.