SANJANI PROKOCKALI POBJEDU PROTIV BIHAĆA

Odličnu, dramatičnu i do samog kraja neizvjesnu košarkašku predstavu priredili su sinoć igrači OKK „Sane“ i ekipe „Bihaća“ u polufinalnoj utakmici KUP-a USK. Utakmica je odigrana u  Gradskoj dvorani pred oko 200 gledalaca koji su uživali u čarima ovog popularnog sporta.

Na kraju su nakon produžetka slavili Bišćani retultatom  91:100.  Igrači obje ekipe igrali su borbeno, sa nizom dobro osmišljenih i efikasnih  akcija u napadu, za što su više puta nagrađeni aplauzom  objektivne sanske publike. Košarkaši „Sane“ dobro su otvorili utakmicu i prvu četvrtinu rješavaju u svoju korist rezultatom 24:20. I u drugoj četvrtini Sanjani su bolji i na poluvremenu imaju prednost od 10 poena razlike, rezultat 46:36. Nakon odmora sanski košarkaši su nastavili briljirati i do polovine treće četvrtie imaju prednost od čak 17 poena razlike.

No, tada dolazi do velikog fizičkog pada  u igri domaćina, igra se nepovezano i pravi se greška za greškom, što znatno mlađa gostujuča ekipa znalački koristi i do kraja treće četvrtine  prelazi u vodstvo rezultatom 62:59. Uzbuđenja ne prestaju i u posljednjem dijelu igre. Vodi se  izjednačena i grčevita borba, a Sanjani propuštaju veliku priliku za pobjedu. Naime, minut i dvanaest sekundi prije kraja imaju prednost od četiri poena razlike, ali neuspijevaju sačuvati loptu  u svojim rukama. Igra se  brzopleto,  prave se dvje greške u napadu i Bišćani dolaze do izjednačenja i  produžetka kojeg rješavaju u svojun korist.  Košarkašima „Sane“ treba da ostane žal za pobjedom, a slobodno možemo reći, da je porazu kumovala i pogrešna taktika.

Naime, kod domaćina je skoro cijelu utakmicu igralo šest do sedam igrača, koji su pri kraju izgubili snagu i nisu mogli parirati mladim i razigranim igračima gostujuće ekipe. Treba istaći,  da je na klupi „Sane“ bilo nekoliko mladića koji nisu dobili šansu da pokažu svoje košarkaško umijeće.  Trebalo je pokušati, a to su tražili i navijači. S toga nećemo pogriješiti ako kažemo da je u ovoj utakmici pobijedila mladost i da je mladi sastav Bihaća zasluženo slavio u Sanskom Mostu.  Također treba naglasiti da su Bišćani postigli čak 16 trica, što je za svaku pohvalu, a  to je , možda, i presudilo ovu uzbudljivu utakmicu.

Na kraju ipak treba čestitati pojedincima iz OKK „Sane“ jer su nakon pet godina vratili seniosrku košarku u Sanski Most. Slobodno možemo reći, na velika vrata, a dokaz je odlična atmosfera na sinoć dobro popunjenim tribinama Gradske dvorane. No, ljubitelji košarke će u narednim mjesecima ponovo biti uskraćeni da gledaju prvu ekipu sanskog košarkaškog kluba, jer tek u martu naredne godine počinje prvenstvo Kantonalne lige USK. Do data će prvenstvene nastupe imati omladinske selekcije kluba.