TAKMIČARI „GALAJE“ ODLIČNI NA DRŽAVNOM PRVENSTVU U TEŠNJU

Članovi taekwondo kluba „Galaja“ novi uspjeh su ostvarili na Državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine koje je održano u Tešnju u disciplinama Kick light i Low kick. Ovaj sportski događaj je bio izuzetno kvalitetan jer su nastupili najbolji bh. borci, a kad je riječ o mladim sanskim sportistima, oni su ponovo dokazali da nema domaćeg ili međunarodnog takmičenja na kojem se ne penju na pobjednička postelja. Svi sanski takmičari su nastupili u disciplini Kick light, a osvojene su čak tri titule državnog prvaka i jedna vice prvaka BiH. Muhamed Seferović je osvojio 1. mjesto u kategoriji +69 kg, a dobio je pehar i za najboljeg starijeg kadeta. Također, u konkurenciji stariji kadeti 1. mjesto je osvojio Ahmed Šahinovic kategorija – 47kg , a zlatnom medaljom se okitio i senior Aldin Bektašević kategorija 57 kg. Drugo mjesto i srebrnu medalju je osvojio Ammar Bektašević kategorija -63 kg. Trener Husein Ćiro Bećirević, ističe da je i više nego zadovoljan nastupom svojih takmičara jer je konkurencija bila izuzetno jaka. Kako kaže, vrijedno su trenirali i zaslužili su ovaj uspjeh.